Άνετα η Μάντσεστερ την Ουέστ Χαμ στο Ολντ Τράφορντ με 3-1(video)

22/12/2013

Aπο εδω και στο εξης θα παρακολουθουμε την πορεια την Μαν.Γιουναιτεντε στην Premier League εφοσον μας ενδιαφερουν οι εμφανισεις της πλεον λογω του οτι ο Ολυμπιακος θα την εχει αντιπαλο στο Champions League.

Ας δουμε τι εκανε με την West Ham...

Άνετη νίκη για Μάντσεστερ
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε εύκολα επί της Ουέστ Χαμ στο Ολντ Τράφορντ με 3-1, στην προσπάθεια που κάνει να κρατηθεί ζωντανή στο κυνήγι του φετινού τίτλου. Το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την ευκολία με την οποία επικράτησαν οι γηπεδούχοι στο ματς και έφτασαν έτσι στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.
O Ουελεμπέκ, μετά από το συνδυασμό που είχε με τον Γουέιν Ρούνεϊ στο 26' άνοιξε το σκορ για τη Μάντσεστερ και 10 λεπτά αργότερα, ο Αντνάν Γιανουζάι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να είναι 2-0 υπέρ των γηπεδούχν και στην επανάληψη, ο Γιάνγκ στο σημείωσε το 3ο γκολ για τους "κόκκινους διαβόλους".
Η Ουέστ Χαμ μείωσε σε 3-1 στο 81' με τον Κάρλτον Κόουλ, που είχε περάσει δέκα λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή στο ματς.