Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Kούπα από τον Ερυθρό Αστέρα (video)

27/01/2014

Απίστευτη κούπα από τον Ερυθρό Αστέρα (video)
Κυπελλούχος Σερβίας στο πόλο ο Ερυθρός Αστέρας σε έναν συγκλονιστικό τελικό που είχε απίστευτο φινάλε! Νίκησε 12-11 την Ραντνίσκι με γκολ στη λήξη από τον τερματοφύλακα του Ντένις Σέφικ, στο τελευταίο δευτερόλεπτο, σκοράροντας από το δικό του τέρμα!
Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Προηγήθηκε στο τρίτο 8λεπτο με 3 γκολ (9-6), όπως και στο 4ο 8λεπτο με 11-8, αλλά στο φινάλε η Ραντνίσκι με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 11-11, ένα λεπτό πριν το τέλος.
Στη συνέχεια το γκολ δεν ήρθε και δευτερόλεπτα πριν το τέλος η μπάλα έφτασε στα χέρια του τερματοφύλακα του Αστέρα, του Ντένις Σέφικ. Κι αυτός με τη βοήθεια του νερού κατάφερε να σημαδέψει σωστά.
Με αυτό τον τρόπο νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και πέτυχε το 12-11 χαρίζοντας στον Ερυθρό Αστέρα το Κύπελλο Σερβίας στο πόλο για το 2014.
Τα 8λεπτα: 2-3, 3-3, 2-3, 4-3.
Ραντνίσκι: Κορόλιγια 1, Μάρκοβιτς 2, Ζλόκοβιτς 1, Φ. Φιλίποβιτς 3, Ντ. Φιλίποβιτς 3, Μπούριτς 1.
ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Σέφικ 1, Πρλάινοβιτς 2, Αβράμοβιτς 1, Β. Ράσοβιτς 2, Σ. Ράσοβιτς 1, Βούκτσεβιτς 1, Βαπένσκι 3, Μαν 1.