Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2012

ΟΦΗ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 3-1 (video)

20/01/2012

Την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου εξασφάλισε ο Όφη, καθώς η ομάδα του Αναστόπουλου επικράτησε με 3-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και τον απέκλεισε από τη διοργάνωση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με τέρμα του Ρότσα στο 35', αλλά ο Όφη είχε τις απαντήσεις, καθώς αρχικά ισοφάρισε με τον Σίσιτς (42') και στο 58' ολοκλήρωσε την ανατροπή, με τέρμα του Μπούρμπου και ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Βάντο. Ένα λεπτό μετά το γκολ του Μπούρμπου αποβλήθηκε και ο Φερνάντες για τον Παναιτωλικό, κάνοντας τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα για την ομάδα του Τεννέ. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Μάντζιος στο 7ο (!!!) λεπτό των καθυστερήσεων.

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Παλαιολόγος (82’ Μπελεβώνης), Άντι, Ντολεζάι, Αναστασιάδης, Μητρόπουλος, Μουμίν (68’ Πασάς), Ρότσα, Χαριστέας (33’ Καραμαλίκης), Φερνάντες, Καμαρά

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Γαλανόπουλος, Βάντο, Ταυλαρίδης, Σόουζα, Κάλαϊτζιτς, Μποντόρ, Τζόρντι Λόπεζ (73’ Πίτσος), Σίσιτς (63’ Παπουλής), Ζορμπάς (57’ Μπούρμπος), Μάντζιος