Δευτέρα 8 Αυγούστου 2011

Τα σάρωσε όλα η Πόρτο (video)

08/08/2011

Τα σάρωσε όλα η Πόρτο. Με κεκτημένη ταχύτητα από την περασμένη σεζόν, οι «δράκοι» πήραν και το Σούπερ Καπ Πορτογαλίας νικώντας 2-1 τη Γκιμαράες στο "Μουνισιπάλ" του Αβέιρο, κατακτώντας για 18η φορά στην ιστορία τους το εν λόγω τρόπαιο.

Τα γκολ της νίκης της Πόρτο, σημείωσε ο Ρολάντο στο 4ο λεπτό με κεφαλιά και στο 41ο λεπτό με κοντινό σουτ, ενώ για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Τοσκάνο στο 33'.

Οι συνθέσεις:

Πόρτο: Έλτον, Μαϊκόν, Ρολάντο, Σαπουνάρου, Φουτσίλε, Σόουζα, Ρούμπεν Μίκαελ (66’ Γκουαρίν), Μουτίνιο (84’ Μπελούτσι), Χουλκ, Βαρέλα (66’ Φαλκάο), Κλέμπερ.

Γκιμαράες: Νίλσον, Άλεξ, Εντιαγέ, Ζοάο Πάολο, Άντερσον Μινέιρο, Αντούα, Λεονέλ Ολίμπιο (72’ Πέδρο Μέντες), Φαούζι (57’ Μαρανιάο), Μπαριέντος (66’ Ζοάο Άλβες), Ταρχίνο, Τοσκάνο.