Πέμπτη 18 Αυγούστου 2011

Ντεμπούτο με το δεξί για Ματ (video)

18/08/2011

Την πρώτη της νίκη στην Τσάμπιονσιπ πανηγύρισε το βράδυ της Τετάρτης (18/07) η Νότιγχαμ Φόρεστ με
τον Ματ Ντάρμπισιρ να ντεμπουτάρει, χωρίς να σκοράρει.

Η ομάδα του Στιβ ΜακΛάρεν επικράτησε 1-0 στο «Κίπμοατ Στέιντιουμ» της Ντονκάστερ σκοράροντας για πρώτη φορά εφέτος στο πρωτάθλημα και βέβαια κατακτώντας την πρώτη της νίκη. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από τη Νότιγχαμ που πήρε το τρίποντο χάρη στο τέρμα του αμυντικού, Κρις Γκάντερ στο 31ο λεπτό. Ο πρώην «ερυθρόλευκος» αγωνίστηκε για 58 λεπτά και παρουσιάστηκε δραστήριος, ζητώντας και ένα πέναλτι. Χαρακτηριστικό της παρουσίας του είναι το σχόλιο του ΜακΛάρεν ο οποίος είπε χαρακτηριστικά: «Το μεγάλο συν για εμάς ήταν η παρουσία του Ντάρμπισαϊρ, ο οποίος αποτελούσε μια διαρκή απειλή για την άμυνα της Ντόνκαστερ».