Πέμπτη 10 Μαρτίου 2011

Champions League: Schalke – Valencia 3-1 (video)

schalke valencia 3 1  videoΣτους «8» του Champions League 2010-2011 προκρίθηκε η Schalke που, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε 3-1 της Valencia και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα πήρε το εισιτήριο. Με τους «μπλε» αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από μισή ώρα ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αντικαθιστώντας τον Matip στο 60΄.
Οι «νυχτερίδες» προηγήθηκαν στο 17΄ με κεφαλιά του Ricardo Costa, αλλά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 40΄ ο Farfan με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 52΄ ο Gavranovic με κοντινή προβολή και αφού η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι έδωσε στην ομάδα του Magath το προβάδισμα και σκορ πρόκρισης, την οποία και «σφράγισε» με το δεύτερο γκολ του ο Farfan στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σκόρερ: 40΄, 90+4΄ Farfan, 52΄ Gavranovic / 17΄ R. Costa
Συνθέσεις
Schalke: Neuer, Uchida, Howedes, Metzelder, Escudero, Matip (60΄ Κ. Παπαδόπουλος), Kluge (81΄ Sparpei), Farfan, Jurado (76΄Draxler), Raul, Gavranovic
Valencia: Guaita, B. Saltor, Navarro, R. Costa, Mathieu, Banega (70΄ Costa), Topal, Joaquin, Hernanez (64΄ Soldado) Mata, Aduriz (75΄ Jonas)
Τα γκολ από το Schalke – Valencia 3-1 (video)

szólj hozzá: Sch 0-1 Val

szólj hozzá: Sch 1-1 Val

szólj hozzá: Sch 2-1 Val

szólj hozzá: Sch 3-1 Val