Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Φαπα γερη απο την Μαλαγα για τον...εξασφυριχτο

09/03/2013

Αλλη φορα να προσεχεις τα λογια σου λαγε....

Ο Παναθηναϊκός δεν "καθάρισε" την Μάλαγα όταν μπορούσε και ο Ουίλιαμς με τρία τρίποντα στο τελευταίο λεπτό τον «σκότωσε», με το τελικό 66-60 να καλύπτει και την διαφορά του 1ου αγώνα.

Την άφησε, τον «σκότωσε»

Ρε τον εξασφυριχτο τι επαθε που πανηγυριζε για την νικη της Μπαρτσα επι του Ολυμπιακου...
Για 38 λεπτά είχε την Μάλαγα… έτοιμη να πέσει στο καναβάτσο αλλά δεν την αποτελείωσε και οι Ισπανοί με πρωταγωνιστή τον Ουίλιαμς, έκαναν μία απίστευτη ανατροπή, νίκησαν 66-60 και κάλυψαν και την διαφορά της ήττας τους στο ΟΑΚΑ.

Έτσι οι «πράσινοι» έχασαν την ευκαιρία να «κλειδώσουν» ουσιαστικά την πρόκριση από σήμερα.

Θυμίζοντας το μπλακ-άουτ που είχε πάθει και στο ματς με την Ρεάλ Μαδρίτης, ο Παναθηναϊκός πέτυχε το τελευταίο του καλάθι στο ματς (60-55) 4.46΄ πριν το τέλος με τον Ούκιτς!

Έκτοτε ανέλαβε ο Ουίλιαμς που με 3 τρίποντα σε ένα λεπτό και συνολικά 5/8 και 22 πόντους, ολοκλήρωσε μία τεράστια ανατροπή για την ομάδα του, κρατώντας την ουσιαστικά ζωντανή στην μάχη της πρόκρισης.

Τα δεκάλεπτα: 8-16, 26-35, 44-53, 66-60

Μάλαγα(Ρέπεσα): Σίμον 9, Ουίλιαμς 22 (5 τρ), Πάνκο, Βιδάλ, Ουρτασούν 3, Κάλογουεϊ 5, Πέροβιτς, Βάσκεθ 13, Ζόριτς 14 (9 ριμπ)

Παναθηναϊκός(Πεδουλάκης): Μπράμος, Ματσιούλις 15 (4 τρ), Ούκιτς 14 (3τρ), Λάσμε 6 (7 ριμπ), Τσαρτσαρής 2, Διαμαντίδης 8, Γκιστ 7, Μπανκς 2, Σχορτσανίτης 6