Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2012

Νέα γκέλα η Μονπελιέ (video)

22/9/2012ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TV ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟ-ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΣ 19.30 ΜΜ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TV ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΛΙΔΟ SPORT TV LIVE LINKS ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΛΙΝΚ
Η Μονπελιέ ήρθε ισόπαλη με 1-1 στο "Μοσόν" απέναντι στην Σεντ-Ετιέν, συνεχίζοντας να αγνοεί τη νίκη για τη φετινή σεζόν στην έδρα της.
Άλλη μια εντός έδρας απώλεια για την Μονπελιέ. Στο παιχνίδι που άνοιξε την 6η αγωνιστική της Ligue 1, οι πρωταθλητές Γαλλίας παραχώρησαν ισοπαλία με 1-1 στην Σεντ-Ετιέν.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το 4ο γκολ στο πρωτάθλημα του Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ. Η Μονπελιέ έσωσε το βαθμό στην επανάληψη χάρη στο γκολ του Σουλεϊμάν Καμαρά (70').

Αυτό ήταν το τέταρτο παιχνίδι της ομάδας του Ζιράρ στην έδρα της για φέτος, με τη νίκη να αγνοείται. Σε 3 ματς για τη Ligue 1 και αυτό με την Άρσεναλ για το Champions League, μετράει 2 ισοπαλίες και 2 ήττες. Την ίδια στιγμή στο πρωτάθλημα μετά από 6 αγωνιστικές, βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις έχοντας μόλις 1 νίκη.

Η σύνθεση της Μονπελιέ: Ζουρντρέν, Ίλτον, Ζενεσάμπ, Γιανγκαμπίβουα, Μπεντιμό, Σταμπουλί, Σαϊχί (61' Εστράδα), Καμπεγιά, Μπελχαντά (56' Αΐτ-Φανά), Σουλεϊμάν Καμαρά (71' Εμανουέλ Ερέρα), Αντονί Μουνιέ.
Δειτε το video

Τα πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Ligue 1

Παρασκευή

Μονπελιέ - Σεντ-Ετιέν 1-1 (70' Σουλεϊμάν Καμαρά - 45+2' Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ)