Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου 2011

Serie A: Milan – Lazio 2-2 (video)

milan lazio 2 2 videoΙσόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Milan και Lazio στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία για τη σεζόν 2011 – 2012 στη Serie A. Ο Cisse σκόραρε για τους Ρωμαίους, οι οποίοι προηγήθηκαν με 2-0, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και δέχθηκαν την ισοφάριση.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Klose στο 12΄ και εννέα λεπτά αργότερα ο Cisse έκανε το 2-0. Η Milan αντέδρασε και στο 29΄ μείωσε με τον Ibrahimovic, ενώ στο 33΄ ο Cassano έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο 63΄ ο Cassano έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Bizzarri. Δύο λεπτά αργότερα ο Cisse πέρασε και τον Abbiati, αλλά ο Nesta την τελευταία στιγμή ο Nesta του πήρε την μπουκιά από το στόμα, τίποτε δεν άλλαξε στη συνέχεια και το 2-2 παρέμεινε.
Σκόρερ: 29΄ Ibrahimovic, 33΄ Cassano / 12΄Klose, 21΄ Cisse
Συνθέσεις
Milan: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Gattuso (20΄ van Bommel), Ambrosini, Aquilani (68΄ Nocerino), Boateng (75΄ Pato), Ibrahimovic, Cassano
Lazio: Bizzarri, Konko, Biava, Dias, Zauri, Ledesma, Broicchi, Cisse, Hernanes (85΄ Matuzalem), Mauri (80΄ Lulic), Klose (68΄ Gonzalez)
Τα γκολ από το Milan – Lazio 2-2 (video)

szólj hozzá: Mil 0-1 Laz

szólj hozzá: Mil 0-2 Laz

szólj hozzá: Mil 1-2 Laz

szólj hozzá: Mil 2-2 Laz