Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2011

"Kalinyxta Dortmund", είπε ο Γερμανός σπίκερ!

Γερμανός σπίκερ, κατά την διάρκεια της μετάδοσης, αναφώνησε "Κalinyxta Dortmund" όταν ο Μοδέστο με κεφαλιά έκανε το σκορ 3-1 στο 78'. Δείτε και ακούστε το βίντεο.
Γερμανός δημοσιογράφος, ο οποίος ήταν ο εκφωνητής της αναμέτρησης Ολυμπιακός - Μπορούσια (3-1) στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", στη φάση του 78ου λεπτού, όταν και ο Φρανσουά Μοδέστο με κεφαλιά "έγραψε" το τελικό σκορ της αναμέτρησης, αναφώνησε σε άπταιστα ελληνικά την ατάκα... Kalinyxta Dortmund!
O εν λόγω δημοσιογράφος, βλέποντας τους Πειραιώτες να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων στην αναμέτρηση, δώδεκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, κατάλαβε πως με αυτόν τον τρόπο οι ερυθρόλευκοι "κλείδωσαν" τη νίκη, οπότε θέλοντας να ρίξει λίγο... αλατοπίπερο στη μετάδοση του έδειξε και τις γνώσεις του στην ελληνική γλώσσα λέγοντας, συγκεκριμένα, "Kalinyxta BVB", τα οποία είναι τα αρχικά του ονόματος της Μπορούσια Ντόρτμουντ (Ballspiel-Verein Borussia Dortmund).