Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2012

Ανησυχία για Τζεμπούρ

25/10/2012

Ο Ράφικ Τζεμπούρ υπέστη κάκωση στο γόνατο και αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο στο ματς με τη Μονπελιέ. Αγωνία στο ερυθρόλευκο στρατόπεδο για την κατάσταση του παίκτη.

Ο Ολυμπιακός σημείωσε μια τεράστια νίκη στο βράδυ της Τετάρτης (24/10) στο "Stade de la Mosson", επικρατώντας με 2-1 (49' Σαρμπονιέ, 73' Τοροσίδης, 91' Μήτρογλου) της Μονπελιέ, ωστόσο στο στρατόπεδο των ερυθρολεύκων επικρατεί ανησυχία για την κατάσταση του Ράφικ Τζεμπούρ.

Ο Αλγερινός διεθνής επιθετικός γύρισε το πόδι του στο δεύτερο ημίχρονο και στο 70ο λεπτό του ματς έδωσε τη θέση του στον Κώστα Μήτρογλου, καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει το παιχνίδι.
Η πρώτη εκτίμηση κάνει λόγο για κάκωση στο γόνατο και η κατάσταση του "τρομοκράτη" θα επανεκτιμηθεί την Πέμπτη (25/10), όταν και θα υποβληθεί σε λεπτομερείς ιατρικές εξετάσεις.