Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

Έπαιξε και ο Μασάντο (video)

15/11/2012

Έπαιξε και ο Μασάντο (video)Την 5η του συμμετοχή με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του είχε ο Πορτογάλος του Θρύλου Πάουλο Μασάντο, στο φιλικό με την Γκαμπόν.Στο φιλικό αγώνα της Πορτογαλίας με την Γκαμπόν στην Αφρική, ο «ερυθρόλευκος» μέσος πήρε χρόνο συμμετοχής από τον Πάουλο Μπέντο, περνώντας τον ως αλλαγή στο 67ο λεπτό του αγώνα στη θέση Σιλβέστρε Βαρέλα.Ο Μασάντο μπήκε ένα μόλις λεπτό πριν την ισοφάριση της Γκαμπόν με το εύστοχο πέναλτι από τον Πόκο, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ για την ομάδα του, η οποία αγωνίστηκε και χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο που ήταν τραυματίας στο μάτι.Για την ιστορία η Γκαμπόν άνοιξε το σκορ στο 32’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαντιντά, για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Πίτσι για την Πορτογαλία πάλι με πέναλτι. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας ο Αλμέιδα έβαλε μπροστά τους Πορτογάλους με 1-2, όμως οκτώ λεπτά αργότερα ο Πόκο ισοφάρισε για το τελικό 2-2 με το τρίτο πέναλτι του αγώνα.Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα στο video που ακολουθεί: