Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2011

Τα δοκάρια λύγισαν την υπερπροσπάθεια του Ολυμπιακού

9/11/2011
ΒΛΑΧΟΣ ΠΟΛΟΤην ήττα με σκορ 8-5 γνώρισε από την Μπούντβα ο Ολυμπιακός, για τη 2η αγωνιστική του Champions League του πόλο. Τα 4 (!) δοκάρια στην τελευταία περίοδο και η ικανότητα των γηπεδούχων να εκμεταλλευτούν τον παίκτη παραπάνω έφεραν το αρνητικό αποτέλεσμα για τους Πειραιώτες.
Η εικόνα του αγώνα
Στην τελευταία περίοδο, το πρώτο σουτ του Ολυμπιακού από τον Μάζη χτύπησε στο δοκάρι. Χαρακτηριστική ήταν η επίθεση στο μέσο της περιόδου, όταν τα διαδοχικά σουτ Φουντούλη και Μπλάνη χτύπησαν στο δοκάρι, κάνοντας τα 3, ενώ και ο Σχίζας στην επόμενη επίθεση σούταρε – μαντέψτε που – στο δοκάρι!
Ο Βούκσεβιτς με το 4ο του γκολ στον παίκτη παραπάνω σημείωσε στο τέλος της περιόδου το 8-5 και “κλείδωσε” τη νίκη των Μαυροβούνιων
Τα οκτάλεπτα: 2-2, 3-3, 2-0, 1-0