Πέμπτη 9 Αυγούστου 2012

Διεθνη φιλικα προετοιμασιας

9/8/2012

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα σε ΑΕΚ και Everton ήταν μεγάλη και η Ένωση έφυγε με το βαρύ 4-1 από το «Goodison Park».
Οι Άγγλοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Naismith, που πέτυχε ακόμη δύο γκολ στο 16′ και στο 30′, ενώ το τέταρτο γκολ πέτυχε ο Hibbert στο 53′ ο οποίος αποθεώθηκε με τους Άγγλους οπαδούς να διακόπτουν τον αγώνα για να πανηγυρίσουν μαζί του.
Το γκολ της ΑΕΚ, πέτυχε ο Φούντας στο 7ο λεπτό με το οποίο ισοφάρισε προσωρινά και καταχειροκροτήθηκε.
Η ΑΕΚ έδειξε πολλά αμυντικά κενά, ενώ απουσίασε και η δημιουργία φάσεων στην επίθεση.
Τα γκολ: Naismith 1′, 16′, 30′, Hibbert 53′ – Φούντας 7′
ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Κοντοές (72’ Βλάχος), Yago, Σιαλμάς (57’ Κουρέλας), Ρίκκα (70΄ Κοτσαρίδης), Παυλής (37’ Σταματής), Τσαμουρλίδης (37’ Γροντής), Αρκούδας, Λαγός (84’ Ματεντζίδης), Φούντας (41’ Παπαδημητρίου), Μπουγαΐδης.
Δείτε το video με τα γκολ 4-1

Πεντάρα της Ρεάλ στη Μίλαν! (video)

9/8/2012 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TV ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟ-ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΣ 19.30 ΜΜ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TV ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΛΙΔΟ SPORT TV LIVE LINKS ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΛΙΝΚ

Η «βασίλισσα» δεν καταλαβαίνει από… φιλικά. Η Ρεάλ Μαδρίτης ταπείνωσε με 5-1 τη Μίλαν στη Νέα Υόρκη μπροστά σε 50.000 θεατές δείχνοντας σε εξαιρετική κατάσταση εν όψει της έναρξης της σεζόν στην Ισπανία, αλλά και εκθέτοντας παράλληλα τις πολλές αδυναμίες των «ροσονέρι».

Ο Άνχελ Ντι Μαρία με καταπληκτικό βολέ άνοιξε το σκορ στο 25’ και ο Ρομπίνιο ισοφάρισε στο 33’, αλλά στην επανάληψη ξέσπασε… καταιγίδα. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με δύο γκολ (49’, 65’) και οι Σέρχιο Ράμος (81’) και Χοσέ Καγεχόν (89’) φόρτωσαν με τέσσερα ακόμη γκολ την εστία της ιταλικής ομάδας που φαίνεται και είναι εμφανώς αποδυναμωμένη μετά τις αποχωρήσεις πρωτοκλασάτων παικτών.

Μίλαν: Αμπιάτι (46’ Αμέλια), Αμπάτε (46’ Ντε Σίλιο), Αντονίνι (46’ Μεσμπά), Μπονέρα, Ατσέρμπι (46’ Κονστάν), Αμπροζίνι (68’ Τραορέ), Φλαμινί (46’ Εμάνουελσον), Νοτσερίνο (78’ Ιότι), Μπόατενγκ, Ρομπίνιο, Κασάνο (46’ Ελ Σαράουι).

Ρεάλ: Κασίγιας (84’ Χεσούς), Νάτσο (46’ Αρμπελόα), Πέπε (69’ Αλμπιόλ), Βαράν (46’ Ράμος), Κοεντράο (74’ Σαχίν), Ντιαρά (69’ Γκρανέρο), Κεντίρα (46’ Αλόνσο), Ντι Μαρία (60’ Καγεχόν), Εζίλ (60’ Κακά), Ρονάλντο (79’ Μοράτα), Μπενζεμά (46’ Ιγκουαΐν).

Real Madrid 5×1 AC Milan & All Goals από MohamedMarei