Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΠΑΠ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΟΠΑΠ

Εθνικός-ΑΕΛ 0-1

Με το τέρμα του Σίμιτς στο 62', η ΑΕΛ επικράτησε με 1-0 του Εθνικού στο Ελληνικό και πήρε δίκαια το εισιτήριο της πρόκρισης για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

"Αστέρας" στα πέναλτι

Ο Εθνικός Αστέρας νίκησε με 4-2 την Ξάνθη στα πέναλτι στο γήπεδο της Καισαριανής και προκρίθηκε στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδος, κάνοντας την πρώτη έκπληξη στην φάση των "32" του δεύτερου τη τάξει θεσμού.

ΟΦΗ-Ολυμπιακός Βόλου 0-1

Ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κώστα Καπετάνου στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης (104') έδωσε στον Ολυμπιακό Βόλου την πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ με 1-0 επί του ΟΦΗ στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης".

Πιερικός - Αστέρας Τρίπολης 1-3

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε την υπεροχή στην Κατερίνη και δίκαια νίκησε με 3-1 τον Πιερικό, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ.

4Η ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΟΠΑΠ

Αναγ. Γιαννιτσών-Ατρόμητος 1-3

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε το ματς με την Αναγέννηση Γιαννιτσών η ομάδα του Ατρομήτου, πετυχαίνοντας τρία γκολ στο ξεκίνημα του πρώτου και του δεύτερου ημιχρόνου. Μείωσε για τους φιλοξενούμενος ο Χασάνογλου.