Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Πάλι γκολ ο Μήτρογλου

Για ακόμα έναν αγώνα ο δανεικός από τον Ολυμπιακό επιθετικός, Κώστας Μήτρογλου, καθάρισε για τον Ατρόμητο Περιστερίου, αφού σκόραρε ένα πανέμορφο γκολ απέναντι στον ΟΦΗ.
Λαμπάδα στο όνομα του Ολυμπιακού πρέπει να ανάψουν στο Περιστέρι, αφού ο δανεισμός του Κώστα Μήτρογλου είναι η καλύτερη και πιο αποδοτική κίνηση των τελευταίων ετών.
Για μία ακόμα αγωνιστική ο "πιστολέρο" ξελάσπωσε τον Ατρόμητο, αφού πέτυχε ένα ακόμα γκολ, αυτή τη φορά εναντίον του ΟΦΗ.

Μάλιστα, αυτή τη φορά έδειξε στο ελληνικό φίλαθλο κοινό έναν επιπλέον τρόπο που καταφέρνει να σκοράρει. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπρίτο κέρδισε φάουλ σε πολύ καλή θέση, ο Μήτρογλου ανέλαβε την εκτέλεση και με πολύ όμορφο τρόπο κέρδισε τον τερματοφύλακα των Κρητικών, Κάρολ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ήταν το 7ο γκολ του "πιστολέρο" σε 14 ματς.

Στην συνέχεια, ο Επστάιν έκανε στις καθυστερήσεις το τελικό 2-0 υπέρ της ομάδας του Γιώργου Δώνη.