Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Φιλική ήττα για Νέους

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στου Ρέντη με τον Κεραυνό Κερατέας.
Ο Σίνισα Γκόγκιτς στερήθηκε τις υπηρεσίες των Λύρα, Παιδάκη και Βουτσιώτη, οι οποίοι ταλαιπωρούνται από ίωση.
Οι ερυθρόλευκοι κυμάνθηκαν σε πολύ χαμηλά επίπεδα απόδοσης και έτσι δέχτηκαν τέσσερα τέρματα.

Ειδικά στο πρώτο μέρος, οι ερυθρόλευκοι ήταν αγνώριστοι, γεγονός που αξιοποίησε άριστα ο Κεραυνός, ο οποίος σημείωσε τρία γκολ μέσα σε 45 λεπτά.

Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες προσπάθησαν να μειώσουν στο σκορ, αλλά ο Διαμαντάκος πέταξε στον... κάδο των απορριμάτων, τις δύο ευκαιρίες για γκολ.

Ο Ολυμπιακός ήταν τραγικός στο πρώτο ημίχρονο με τον Κεραυνό να πετυχαίνει τρία γκολ. Στο δεύτερο μέρος, οι Πειραιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και μάλιστα έχασαν και δύο καλές ευκαιρίες με τον Δημήτρη Διαμαντάκο. Παρόλα αυτά δέχτηκαν ένα ακόμη γκολ και έτσι ήρθε το τελικό 4-0.