Παρασκευή 4 Μαΐου 2012

Πήρε το ντέρμπι η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα μια εβδομάδα πριν παίξει με τον Ολυμπιακό στο φάιναλ-φορ, πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με τη Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς επικράτησε με 86-83 στην Βαρκελώνη. Τρομερός Ναβάρο, τα έβαζε πίσω από τη σέντρα (video)
Σε ένα πραγματικό ντέρμπι η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης με 86-83 για την 33η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Βασίλισσα είχε το προβάδισμα στο σκορ για πάνω από 30 λεπτά, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση και να φτάσουν στη νίκη.

Από την Μπαρτσελόνα ο Ναβάρο σημείωσε 23 πόντους, ο Έιντσον πέτυχε 19, ενώ ο Πιτ Μάικλ σταμάτησε στους 16. Για την Ρεάλ Μαδρίτης ο Άντε Τόμιτς είχε 17, με τον Κάρολ να προσθέτει 13.

Να σημειωθεί ότι με τη λήξη του ημιχρόνου ο Ναβάρο πέτυχε ένα εκπληκτικό τρίποντο πίσω από τη σέντρα, μείωσε σε 42-48 και στη συνέχεια ήταν ασταμάτητος!