Αποκλείστηκαν οι Έφηβοι

15/8/2012
KΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TVΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΔΙΟ-ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΙΣ 19.30 ΜΜ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ BLOG TOY ALEX WEB RADIO/TV ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΣΕΛΙΔΟ SPORT TV LIVE LINKS ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΛΙΝΚ

Την ήττα με σκορ 64-59 από τη Σερβία γνώρισε η Εθνική ομάδα των Εφήβων, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από την προημιτελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U18.

Πρώτοι σκόρερ για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Γιώργου Βλασσόπουλου, το οποίο θα παλέψει πλέον για τις θέσεις 9-12, ήταν οι Καμπερίδης και Σλαφτσάκης με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Κάθε άλλο παρά καλό ήταν το ξεκίνημα της Εθνικής ομάδας με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τη βρίσκει στο -10 (26-36). Στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε άρδην την εικόνα της και με ένα επιμέρους σκορ 22-10 κατάφερε να περάσει μπροστά. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες του Γιώργου Βλασσόπουλου διατηρούσαν το προβάδισμά τους μέχρι τα μισά της τελευταίας περιόδου (53-51), με τους Σέρβους να κάνουν ένα επιμέρους σκορ 6-13 μέχρι το τέλος και να παίρνουν τη νίκη (59-64).

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 26-36, 48-46, 59-64

Ελλάδα: Μποχωρίδης 7, Αγγέλου, Γόντικας 4, Καραμαλέγκος 2, Καλογιαννίδης, Σλαφτσάκης 16, Μίτσιαλος, Νικολακόπουλος, Καμπερίδης 17, Αγραβάνης 13, Τσόντζος, Φακοπουλίδης.