Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2011

Νίκη θρίλερ οι Νέοι!

17/9/2011
Δραματικό φινάλε και νίκη στις καθυστερήσεις για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Οι παίκτες του Σίνισα Γκόγκιτς κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι από το προβάδισμα της Ξάνθης και να πάρουν τη νίκη με 2-1 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντάκου στις καθυστερήσεις του αγώνα. Το πέναλτι καταλογίστηκε για χέρι του Τουργαϊδη.

Η Ξάνθη προηγήθηκε με τον Μελισσόπουλο στο 27 κόντρα στη ροή του αγώνα και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 43 με κεφαλιά του Ρουγκάλα.

Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι πίεσαν για τη νίκη η οποία ήρθε τελικά με σασπένς στο τελευταίο λεπτό.

Τον αγώνα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη παρακολούθησε μεταξύ άλλων και ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:  Βλάχος, Σιώπης, Βαλεριάνος, Ρουγκάλας, Σούλης, Λυκογιάννης, Σούκιας (77 Λύρας) Γκόγκιτς, Σταμογιάννος, Ιωαννίδης (55 Παιδάκης), Διαμαντάκος