Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2010

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-15

Τις «βούλιαξαν»
19/11/2010
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-15… Εύκολο απόγευμα είχε η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού, που πέρασε σαν άνεμος από την Νέα Σμύρνη, συντρίβοντας τον πανιώνιο με 15-4, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1.
Το παιχνίδι έλαβε ουσιαστικά τέλος από την πρώτη, κιόλας, περίοδο, με τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη να προηγούνται με 5-0. Το εκρηκτικό αυτό ξεκίνημα έφερε μια μικρή χαλάρωση στην δεύτερη περίοδο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η γηπεδούχος ομάδα, που απάντησε με ένα υπέρ της 2-1. Στο τρίτο 8λεπτο, όμως, οι περσινές φιναλίστ «πάτησαν» και πάλι το γκάζι, και με ένα επιμέρους σκορ 6-1, ανέβασαν την διαφορά στα 9 γκολ (12-3), για να έρθει το 3-1 της τελευταίας περιόδου, να διαμορφώσει το τελικό Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-15.
Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Φαν Μπέλκουμ, στο ντεμπούτο της με το «ερυθρόλευκο» σκουφάκι, με την Ολλανδέζα να σημειώνει 4 τέρματα, ενώ από κοντά και η αρχηγός Σταυρούλα Αντωνάκου με 3 τέρματα.

Τα 8λεπτα: 0-5, 2-1, 1-6, 1-3

Πανιώνιος: Κώτσια 2, Αποστολίδου, Κοντογιάννη,

Ολυμπιακός: Αβραμίδου 3, Φαν Μπέλκουμ 4, Παπαγεωργίου, Αντωνάκου 3, Ψούνη, Μαυρέλου, Μανωλιουδάκη, Κανάκη,