Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2011

Διέσυραν τον Πανιώνιο οι έφηβοι του Ολυμπιακού

6/11/2011
Οι έφηβοι του Ολυμπιακού διέσυραν την αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου, νικώντας 6-1
Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague Κ17 , οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν τον Πανιώνιο στου Ρέντη, σκοράροντας 6 φορές!
Στο 6ο λεπτό ο Καρκασίνας άνοιξε το σκορ για το Θρύλο ενώ λίγο αργότερα στο 19΄, ο ίδιος παίχτης ξαναέστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Πανιωνίου.
Κ17Στο 20΄ανέλαβε δράση ο Βέργος και διεύρυνε στο 3-0 ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στη λήξη του ημιχρόνου, ξανασκόραρε στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 4-0.
Στο 49΄ο Πανιώνιος μείωσε σε 4-1 αλλά στο 55΄ ο Βέργος σημείωσε το τρίτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα πετυχαίνοντας χατ τρικ ενώ στο 82΄ με μπαλιά του Σέρβου στον Παπασάββα και με πλασέ διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.
Σύνθεση Ολυμπιακού:Χουντεσιώτης, Γενιτσαρίδης (65’ Ξανθόπουλος), Σωτηράκος, Μπαντούνας (80’ Παπασάββας), Τζανετόπουλος, Λιάτσι, Παιδάκης, Φουκαράς (59’ Γαρεφαλάκης), Βέργος, Καρκασίνας (84’ Καλέργης), Πασαλίδης (76’ Ποτουρίδης).