Με ένα γκολ του Αλού Ντιαρά στο 85’ η Μαρσέιγ απέδρασε με το 2πλό από την έδρα της Ντιζόν, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με 2-0 και κινδύνεψε να το χάσει μέσα από τα χέρια της.
Οι Μασσαλοί άνοιξαν το σκορ με τον Ρεμί μόλις το πρώτο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Σεϊρού ζευγάρωσε τα τέρματα για την ομάδα του Ντεσάμπ.
Στο 46’ ο Γιοβάλ και στο 68’ ο Κορνιέτ έφεραν το ματς στα ίσια, αλλά ο Αλού Ντιαρά στο 85’ επανέφερε την καρδιά του Ντεσάμπ στη… θέση της, γλυτώνοντας τη Μαρσέιγ από μια νέα, καταστροφική γκέλα.
ΝΤΙΖΟΝ (4-2-3-1): Ρεϊνέ – Μπαμπά, Ζαρούρ (46’ Πολ), Μεϊτέ, Σουπραγιέν – Μαρκ (46’ Ζοβιάλ), Σανκαρέ – Μπερενζέ, Κορνιέ, Γκερμπέρ – Τιλ (72’ Αλτάμα).
ΜΑΡΣΕΪΓ (4-4-2): Μανταντά – Φανί, Ντιαβαρά, Ενκουλού, Μορέλ – Αμαλφιτανό (61’ Βαλμπουενά), Σεϊρού (61’ Ντιαρά), Καμπορέ, Α. Αγιού – Τζ. Αγιού (78’ Ζινιάκ), Ρεμί.