Πέμπτη 29 Μαΐου 2014

Μεξικό-Ισραήλ 3-0 και λίγο απο…Πουλίδο (video)

29/05/2014
 Το Μεξικό επικράτησε 3-0 του Ισραήλ με δύο γκάφες του γκολκίπερ Χαρούς σε φιλικό που έγινε στο «Αζτέκα». Στο τελευταίο 20λεπτο έπαιξε ο Άλαν Πουλίδο.

Δύο γκάφες και λίγο… Πουλίδο (video)

Εύκολη φιλική νίκη με 3-0 επί του Ισραήλ σημείωσε το Μεξικό στο «Αζτέκα».

Ο Μιγκέλ Λαγιούν με δύο μακρινά σουτ στο 43’ και το 62’ εξέθεσε τον γκολκίπερ Χαρούς, που αποδείχτηκε εξαιρετικά ασταθής, ενώ ο Μάρκο Φαμπιάν στο 85’ από το ύψος της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Για τους νικητές ο Άλαν Πουλίδο, που οδεύει προς τον Ολυμπιακό, πέρασε σαν αλλαγή στο 72’, ενώ ο Μπίμπρας Νάτχο που στο δεύτερο μισό της σεζόν έπαιξε στον ΠΑΟΚ αγωνίστηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι του Κουατεμόκ Μπλάνκο με τη φανέλα του Μεξικού μετά από 19 χρόνια καριέρας.

Το Μεξικό αντιμετωπίζει στον πρώτο όμιλο του Μουντιάλ Βραζιλία, Κροατία και Καμερούν.