Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Αφελάι…652 μέρες μετά (video)

24/08/2014
 Στο επίσημο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό, ο Ιμπραΐμ Αφελάι χρειάστηκε μόλις 32 λεπτά για να σκοράρει. Όμως, την τελευταία φορά που είχε πανηγυρίσει γκολ ο Ολλανδός εξτρέμ ήταν πριν από… 652 μέρες!

Αφελάι… 652 μέρες μετά
Πέρασε καιρός από τότε, αλλά η… τέχνη του γκολ δεν ξεχνιέται!

Οι φίλοι του Ολυμπιακού είδαν τον Ιμπραΐμ Αφελάι κόντρα στη Νίκη Βόλου, όχι μόνο να κάνει το επίσημο ντεμπούτο του -και μάλιστα ως βασικός- με την ερυθρόλευκη φανέλα, αλλά να σκοράρει κιόλας, στο 32ο λεπτό, για το 3-0 εκείνη τη στιγμή.

Ωστόσο, με αυτό τον τρόπο, ο 28χρονος εξτρέμ κατάφερε να πανηγυρίσει ξανά δικό του γκολ σε επίσημο παιχνίδι, ύστερα από 652 μέρες!

Συγκεκριμένα, ήταν 30 Οκτωβρίου του 2012 όταν ο Ολλανδός έδινε στη Σάλκε -αγωνιζόμενος ως δανεικός από την Μπαρτσελόνα- το προβάδισμα, στο 11ο λεπτό, στη νίκη με σκορ 3-0 στη Σαντχάουζεν για το Κύπελλο Γερμανίας!