Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Η κριτική των παικτών

19/2/2011

Όταν νικάς σε ένα τέτοιο ντέρμπι όλα τα άσχημα ξεχνιούνται με την λήξη του αγώνα. Πόσο μάλλον όταν η λήξη έρχεται με μία τέτοια μεγάλη νίκη. Πάντως εάν απομονώσεις την κανονική διάρκεια του αγώνα, χωρίς τις καθυστερήσεις, αγωνιστικά ξεχώρισε και πάλι για την δυναμικότητά του ο Μοδέστο αλλά και ο Τοροσίδης.

Πάρντο: Ευθύνεται 100% για το γκολ της ισοφάρισης. Ξεγελάστηκε από την πορεία της μπάλας μετά από την εκτέλεση του Λέτο.

Αβραάμ Παπαδόπουλος: Στο πρώτο μέρος έσβησε τον Σισέ, στο δεύτερο ο Γάλλος παραλίγο να του κάνει την ζημιά, αφού συνεννοήθηκε λάθος στην κάλυψη με τον Μέλμπεργκ.

Μέλμπεργκ: Δεν ήταν και πολύ στα καλά του. Σε 1-2 φάσεις έχασε τον Σισέ και μονομαχίες στο αέρα.

Τοροσίδης: Δεν είχε κανένα πρόβλημα από την πλευρά του με αντίπαλο τον Λέτο. Προωθήθηκε κιόλας. Δεν έπρεπε να τσιμπήσει στις προκλήσεις του Λέτο.

Μπράβο: Είχε αρκετή πίεση από την πλευρά του, όμως δεν άφησε τον Νίνη να κάνει παιχνίδι.

Μοδέστο: Από τους καλύτερους ξανά. Κράτησε το κέντρο μόνος του.

Ιμπαγάσα: Κουράστηκε γρήγορα. Δεν είχε καθαρό μυαλό για να προσφέρει στο δεύτερο ημίχρονο.

Φουστέρ: Λίγα πράγματα από τον Ισπανό. Μας είχε συνηθίσει σε καλές εμφανίσεις όμως σε καμία περίπτωση σήμερα δεν απέδωσε τα αναμενόμενα. Ελάχιστες φορές πέρασε η μπάλα από τα πόδια του.

Ριέρα: Είχε προσωπικά ξεσπάσματα. Ηταν η μόνη απειλή για την εστία του Τζόρβα.

Μιραλάς: Όπως στο ΟΑΚΑ έτσι και στο Καραϊσκάκη έκανε την δουλειά του. Σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα στον Ολυμπιακό. Κινήθηκε και είχε 1-2

Τζιμπούρ: Προσπάθησε να βρεθεί μέσα στις φάσεις αλλά δεν βρήκε χώρο για να σουτάρει. Λυτρώθηκε όμως στο τέλος.

Ντουντού: Μπήκε ορεξάτος και έτρεξε αρκετά στο κέντρο. Σίγουρα έλειπε στο υπόλοιπο του παιχνιδιού.

Ζαϊρί: Με μία τρίπλα και μόνο παραλίγο να κάνει την ζημιά. Δεν έφτασε όμως αυτό.