Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2012

Copa Del Rey: Valencia – Barcelona 1–1 (video)

2/2/2012

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου Ισπανίας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1, αλλά την Barcelona να έχει σαφές προβάδισμα με το εκτός έδρας γκολ που πέτυχε.
Οι «νυχτερίδες» προηγήθηκαν στο 27′ με τον Jonas, όμως η ευφορία στο Mestalla διήρκσε μόλις 8 λεπτά, καθώς στο 35′ o Puyol κατάφερε να ισοφαρίσει.
Barcelona valenciaH Barcelona στην επανάληψη είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, αλλά ο Messi δεν κατάφερε να ευστοχήσει στο 57′ σε πέναλτι (απόκρουσε ο Αλβες), ενώ στο 73′ ο Dani Alves είχε σουτ στο δοκάρι.

Γκολ: Jonas 27′ – Puyol 35′
Οι συνθέσεις:
Valencia: Diego Alves, Miguel, Mathieu, Rami, Jordi Alba, Victor Ruiz, Albelda (Costa 67′), Banega, Soldado, Jonas (Aduriz 75′), Piatti (Feghouli 59′).
Barcelona: Pinto, Puyol, Abidal, Pique, Mascherano, Fabregas, Busquets, Thiago Alcantara (Dos Santos 79′), Messi, Sanchez (Dani Alves 63′) Cuenca (Tello 87′)
Δείτε το video με τα highlights του αγώνα Valencia – Barcelona 1-1

Valencia 1-1 Barcelona (Copa Del Rey) από goalsarena2012-2