Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

Τεσσάρα οι Νέοι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βέργο, οι Νέοι του Ολυμπιακού, επικράτησε με σκορ 4-1 του Λεβαδειακού, για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20.
Οι παίκτες του Σίνισα Γκόγκιτς, ανώτεροι σ' όλη της διάρκεια του παιχνιδιού, επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και πανηγύρισαν στο τέλος, δίκαια, το θετικό αποτέλεσμα.
Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 19' ο Διαμαντάκος, με εύστοχη εκτέλεση πέλαντι, που κέρδισε ο Παιδάκης.

Οι φιλοξενούμενοι, όμως, αντέδρασαν και στο 39' έφεραν το ματς στα ίσα. Η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, καθώς στο 6 λεπτά αργότερα ο Λυκογιάννης έκανε την σέντρα και ο Παιδάκης με ωραίο πλασέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Θρύλο.

Στο 84' ο Βέργος έγραψε το 3-1, ενώ ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό αργότερα, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ολυμπιακός: Μπάμποβιτς, Γκίνο, Δημακάκος, Ρουγκάλας, Σούλης, Σταμογιάννος, Κοτσαρίδης, Γκόγκιτς, Παιδάκης, Λυκογιάννης, Διαμαντάκος.