Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

Πάλι... Σκόντα-ψε η ΑΕΚ, ανάσα ο ΟΦΗ

14/1/2012
Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας ματς χωρίς νίκη για την ΑΕΚ που έμεινε στο 1-1 με την Ξάνθη στην 17η αγωνιστική. Στο ΟΑΚΑ η αήττητη στα τελευταία 9 πλέον ματς, Skoda Ξάνθη, προηγήθηκε με τον μόνιμο σκόρερ της Μάρκο Μαρκόφσκι στο 29ο λεπτό και οι «κίτρινοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι-ανακάλυψη του διαιτητή Ζαχαριάδη σε βουτιά του Καφέ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Την ίδια ώρα στο «Γεντί Κουλέ»,η εκπληκτική ενέργεια του Παναγιώτη Ζορμπά και η ασίστ στον Παπουλή (47’), ήταν αρκετή για να ξεκλειδώσει την άμυνα της Δόξας και να χαρίσει, ουσιαστικά, τη νίκη στον ΟΦΗ. Με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, του Έλληνα επιθετικού (86’) διαμορφώθηκε το τελικό 2-0. Χωρίς ουσιαστική ευκαιρία η Δόξα, ενώ παράλληλα έσπασε την… γκίνια των τεσσάρων αγωνιστικών χωρίς τρίποντο για την ομάδα του Αναστόπουλου.