Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

Νίκησαν τον Παναιτωλικό

Ακόμα μία νίκη για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, η οποία νίκησε την αντίστοιχη του Παναιτωλικού με 1-0, στο πρωτάθλημα της Superleague K20.
Από τρεις βαθμούς στο σακούλι της έβγαλε η ομάδα Νέων του Ολυμπικαού που νίκησε με 1-0 την Παναιτωλικό για το πρωτάθλημα της Superleague K20.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε μόλις στο 4ο λεπτό ο Ιωαννίδης με κοντινή κεφαλιά. Στη συνέχεια, στο 52ο λεπτό του αγώνα ο Ρουγκάλας έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα "ερυθρόλευκα" τέρματα, αλλά το σουτ του τράνταξε το δοκάρι των φιλοξενούμενων, ενώ ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Μπιχινάκη στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ευκαιρία που θα μπορούσε να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στους Αγρινιώτες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Σιώπης, Λυκογιάννης, Σούλης, Ρουγκάλας, Σταμογιάννος, Κοτσαρίδης, Σούκιας (72' Βραμέντζαλης), Ιωαννίδης, Λύρας, Διαμαντάκος.