Πέμπτη 30 Μαΐου 2013

Σλούκας: "Συγκεντρωμένοι για το 2-0"

Ο Κώστας Σλούκας στάθηκε στα πρώτα 30 λεπτά της αναμέτρησης με το Ρέθυμνο όπου ο Ολυμπιακός ήταν συγκεντρωμένος και τόνισε πως στόχος είναι τώρα το 2-0 στην σειρά.
Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 77-62 του Ρεθύμνου στο ΣΕΦ για την σειρά των ημιτελικών της Α1, δείχνοντας σημάδια χαλάρωσης στην τέταρτη και τελευταία περίοδο του αγώνα. Ο Κώστας Σλούκας μετά την λήξη του ματς υποστήριξε τα εξής:
"Ήμασταν συγκεντρωμένοι στα πρώτα 30 λεπτά. Έπειτα, ίσως έπαιξε ρόλο και η κούραση, αλλά και η μεγάλη διαφορά στο σκορ που είχαμε. Στόχος μας είναι ο ίδιος.

Να κάνουμε το 2-0 στις νίκες και να είμαστε συγκεντρωμένοι. Αυτά τα παιχνίδια δεν έχουν σχέση με την Ευρωλίγκα και τώρα σκεφτόμαστε μόνο το πρωτάθλημα".