Πέμπτη 19 Απριλίου 2012

CHAMPIONS LEAGUE:Chelsea – Barcelona 1-0 (video)

18/4/2012

Προβάδισμα πρόκρισης πήρε η Chelsea μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Barcelona στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό του Champions League, στο Stamford Bridge.
chelsea barcelona 1-0Στο πρώτο μέρος η Barcelona έχασε σπουδαίες ευκαιρίες, με κορυφαία το σουτ του Sanchez που έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 9’, ενώ στο 42’ ο Cole έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή από σουτ του Fabregas. Εκείνοι που μπήκαν με γκολ στα αποδυτήρια, όμως, ήταν οι γηπεδούχοι, που στις καθυστερήσεις σκόραραν με τον Drogba μετά από ασίστ του Ramires.
Στο δεύτερο μέρος και πάλι η Barcelona δημιούργησε ευκαιρίες, με την Chelsea να προσπαθεί να διαφυλάξει το προβάδισμά της. Η Barcelona άγγιξε την ισοφάριση όταν ο Pedro προσπάθησε να πλασάρει στις καθυστερήσεις με τη μπάλα και πάλι να βρίσκει στο δοκάρι του Cech.
Γκολ: Drogba 45+2’