Δευτέρα 30 Μαΐου 2011

Χειρουργείο νούμερο 2! (video)

30/5/2011 13:54:20
ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΜΙΑΣ ΑΚΟΜΑ ΣΦΑΓΗΣ…Η δυσοσμία που αποπνέει το σάπιο οικοδόμημα του ελληνικού μπάσκετ και πιο συγκεκριμένα της ΕΟΚ, της ΚΕΔ και του ΕΣΑΚΕ έχει ξεπεράσει, πλέον, ακόμα και τα όρια της μπόχας… Για ένα ακόμα παιχνίδι τα κοράκια δεν άφησαν τον Ολυμπιακό να πάρει αυτό που του αξίζει σφάζοντας τον σε καίρια σημεία. Από το πρώτο δεκάλεπτο 2 φάουλ ο Μπουρούσης, στο δεύτερο δεκάλεπτο 4 φάουλ ο Γλυνιαδάκης και μέσα σε 2 λεπτά ο Ολυμπιακός συμπληρώνει πέντε ομαδικά φάουλ. Κλέβει τη μπάλα με τα πόδια ο Μάριτς και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά! Την πέφτει ο Ομπράντοβιτς στον Χριστοδούλου και όλα κάλα… Με το που ξεκινάει η τελευταία περίοδος 4ο φάουλ και στο Μαυροκεφαλίδη! Κινητό σκριν του Τσαρτσαρή και τεχνική ποινή στον Σπανούλη! Θέλετε κι άλλα; Πάρτε… 31-9 βολές, 20-4 βολές στο ημίχρονο, μόλις πέντε βολές για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο… Πώς να κερδίσει έτσι μια ομάδα; Έπιασαν τόπο οι φωνές μετά τον τελικό και ο «ανιψιός» μια χαρά τα έχει μάθει από τον «θείο»… Και για να μη μας περνάτε για υπερβολικούς δείτε και φάση – φάση…