SUPER LEAGUE: ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

25/1/2012

25/1/2012

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 3-0

Οι «πράσινοι» έφτασαν τους 45 βαθμούς μετά από 18 αγώνες, έχοντας πλέον πέντε βαθμούς περισσότερους από τον 2ο Ολυμπιακό, ενώ το μεταξύ τους ντέρμπι που ίσως κρίνει πολλά για το πρωτάθλημα διεξάγεται στο 2ο γύρο στο ΟΑΚΑ.
pao levadeiakos 3-0 videoΤο σκορ άνοιξε στο 33ο λεπτό, όταν ο Leto εκτέλεσε κόρνερ, ο Sarriegi έπιασε την κεφαλιά και με τη βοήθεια του δοκαριού έκανε το 1-0.  To παιχνίδι «καθάρισε» στο 2ο ημίχρονο ο Toche πετυχαίνοντας δύο τέρματα μέσα σε τέσσερα λεπτά. Στο 59’ μετά από σουτ του Leto, ο Ισπανός βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και από κοντά την έστειλε στα δίχτυα. Στο 63ο λεπτό ο Leto έβγαλε με ωραία ασίστ τον Toche στο τετ-α-τετ με τον Κυριακή και ο επιθετικός του Παναθηναϊκού δεν αστόχησε για το 3-0.
Γκολ: Sarriegi 33’, Toche 59’, 63’
Συνθέσεις:
Παναθηναϊκός (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Καρνέζης, Sarriegi, Vitolo (Καραγκούνης 71’), Toche (Πετρόπουλος 77’), Leto, Quincy (Μαυριάς 82’), Zeca, Μαρίνος, Simao, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος
Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Viana, Μαχαίρας, Κοιλιάρας (Παπαδόπουλος 59’), Βασιλείου (Zaoui 71’), Αλεξίου, Ιωάννου, Κουτσόπουλος (Sanchez 59’), Mendy, Popovic, Subinho
Το video με τα highlights από το Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 3-0

Δόξα Δράμας – Αστέρας Τρίπολης 1-0

doxa dramas asteras 1-0 videoΗ Δόξα Δράμας πανηγύρισε την πρώτη νίκη της στη Superleague, επικρατώντας στο Καυτανζόγλειο στάδιο του Αστέρα Τρίπολης με 1-0, στο πλαίσιο της (εξ αναβολής) 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Wellington, στο 7ο λεπτό, με σουτ μετά διαδοχικά λάθη στην περιοχή του Αστέρα Τρίπολης. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να απειλήσουν, σε αντίθεση με τους παίκτες της Δόξας που με αντεπιθέσεις προσπάθησαν (ανεπιτυχώς) να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι με σωστή αμυντική τακτική διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους και πήραν το πρώτο τους τρίποντο.

Γκολ: Wellington 7’
Συνθέσεις:
Δόξα Δράμας (Μάκης Κατσαβάκης): Seremet, Γελαδάρης, Βέρτζος, Leandro, Αραβίδης, Lima, Παπαδόπουλος, Ψυχογιός, Abubakari, Wellington (Κυβε
Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Jacobo, Τσαμπούρης, Bartolini, Pulido, Πιπίνης, Juanito (Σολάκης 46΄), Usero, Rayo, Formica (Francou 68’), Hegon (Alvarez 46’), Perrone.