Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

Tα αποτελεσματα της Footbal League

7/10/2012

Μεγάλη νίκη που την φέρνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πέτυχε η Καλλονή με σκορ 2-0 επί της Παναχαϊκής στη Μυτιλήνη για την 3η αγωνιστική της Football League, παρά το γεγονός ότι από το 55’ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σιλιγαρδάκη.

Με δύο γκολ του Κώτσιου στο 64’ και στο 84’ οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο, αφήνοντας χωρίς νίκη τους Πατρινούς.

«Σκόνταψε» ο Φωκικός στην έδρα του Ολυμπιακού Βόλου, με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Πρώτη νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τον Ηρακλή με σκορ 2-1 επί του Θρασύβουλου στο «Καυτανζόγλειο». Ο «γηραιός» βρέθηκε πίσω στο πρώτο ημίχρονο από τον Πλαβούκο στο 11ο λεπτό, ωστόσο στο δεύτερο μέρος κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, με τον Κριβοκάπιτς στο 54’ να ισοφαρίζει και τον Γιόβε στο 90’ να δίνει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Στα Γιαννιτσά η Αναγέννηση φιλοξένησε τη Λάρισα και επικράτησε 2-0, σε ένα παιχνίδι, όμως, που στιγματίστηκε από επεισόδια στις εξέδρες μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο. Τα γκολ για τους γηπεδούχους στο 74’ με πέναλτι ο Ιορδανίδης και του Ντε Πάολο στο 91’.

Πρώτη νίκη και για τον Παναιτωλικό στην έδρα του με σκορ 3-0 απέναντι στον Βύζαντα Μεγάρων με τους Κουτσοσπύρο στο 60’, Πασά στο 65’ και Ακουάρο στο 88’.

Νίκες για Πιερικό 2-0 τη Νίκη Βόλου, για την Καβάλα 1-0 εκτός έδρας επί του Εθνικού Γαζώρου, ενώ η Καλλιθέα παίζοντας και με εννιά παίκτες ηττήθηκε στην έδρα της Αναγέννησης Επανωμής 2-1.