Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012

Βαριά ήττα για τη Λεβάντε

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των "32" του Europa League, Λεβάντε, ηττήθηκε με σκορ 3-0 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του ισπανικού Πρωταθλήματος.
Η Λεβάντε δέχθηκε και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Η Λεβάντε παρατάχθηκε με διάταξη 4-2-3-1 και ξεκίνησε με τον Γκουστάβο Μουνούα τερματοφύλακα, δεξί μπακ τον Πέδρο Λόπεθ, στο κέντρο της άμυνας τους Σέρχιο Μπαγιεστέρος και Νταβίδ Ναβάρο, ενώ αριστερό μπακ αγωνίστηκε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Χουάνφράν. Αμυντικά χαφ έπαιξαν οι Ροχέρ και Ελ Ζαρ(πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ) δεξί χαφ ο Άνχελ, αριστερό χαφ ο Ρουμπέν Γκαρθία, επιτελικός μέσος ο Μπακέρο και μοναδικός προωθημένος ο Μάρτινς.

Το σκορ άνοιξε στο 59' ο Νάτσο ενώ 20 λεπτά αργότερα (79') ο Πίτι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Το τελικό σκορ δημιουργήθηκε στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Φράνκο Βάσκεθ. Ο Νίκος Καράμπελας δεν αγωνίστηκε στο ματς.

Ράγιο Βαγιεκάνο - Λεβάντε 3-0 (59' Νάτσο, 79' Πίτι, 90'+4' Βάσκεθ)

Rayo Vallecano vs Levante 3:0 MATCH HIGHLIGHTS από UCL2410