Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010

Επεισόδια στο ΠΑΟ - Αθηναϊκός και εκκένωση του κλειστού της Λεωφόρου!

Τα επεισόδια έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους στο γυναικείο μπάσκετ. Οπαδός πέταξε μπουκάλι τραυματίζοντας τον διαιτητη και το ματς συνεχίστηκε όταν εκκενώθηκε ο "τάφος του Ινδού"

Δεύτερο κρούσμα βίας μέσα σε λίγες ημέρες σε ένα άθλημα που δεν μας είχε συνηθίσει να γίνεται χώρος εκτόνωσης ανεγκέφαλων.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα Παναθηναϊκός - Αθηναϊκός και ενώ το σκορ ήταν 37-44 στις αρχές της τρίτης περιόδου, πεταχτηκε μπουκάλι με νερό από την εξέδρα το οποίο βρήκε τον διαιτητή Παπαθανασίου και τον τραυμάτισε.

Οι δύο διαιτητές ζήτησαν την παρουσία των ΜΑΤ μπροστά από το πέταλο των οργανωμένων, αλλά μόλις οι αστυνομικές δυνάμεις έκαναν την εμφάνιση τους η κατάσταση οξύνθηκε.

Μετά από λίγο οι ρέφερι αποχώρησαν, ζήτησαν την εκκένωση του κλειστού, κάτι που συνέβη. Μετά από περίπου 50 λεπτά το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Ο Αθηναϊκός κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 69-56.