Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2011

«Περίπατος» στην Κρήτη

28/10/2011
Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, οι Έφηβοι του Θρύλου επικράτησαν εκτός έδρας του Εργοτέλη με 4-1 για το πρωτάθλημα Κ-17.

Το σκορ για την ομάδα του Δημήτρη Τερεζόπουλου άνοιξε ο Φουκαράς με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή στο 15’, όμως δύο λεπτά μετά ο Εργοτέλης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κούτρη.

Ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 20’ με δράση τον Πασαλίδη και πέντε λεπτά μετά έγινε το 3-1 με πλασέ του Βέργου, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός συνέχισε να είναι ο κυρίαρχος του αγώνα και στο 70’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 χάρη σε τέρμα του Καρκασίνα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Μυλωνάκης, Βογιατζής (52’ Σηφάκης), Γκίνι, Δουλγεράκης, Παντελάκης, Σταυρακάκης (46’ Τσιριντάνης) Κούτρης, Μαραγκουδάκης, Μερτίρι (80’ Κριτσωτάκης), Φουκαράκης, Ε. Σάλιακας (56’ Πεδιωτίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάνης, Γκούτσιος, Σωτηράκος, Μπαντούνας, Τζανετόπουλος, Παπασάββας, Καρκασίνας (75’ Γενιτσαρίδης), Λιάτσι (85’ Καλέργης), Βέργος (80’ Μήτκας), Φουκαράς (70’ Καναβέτας), Πασαλίδης (37’ λ.τρ. Γαρεφαλάκης).