Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2011

Παραμιλούν με Σουάρες (vid)

27/10/2011
Ημέρες λατρείας στον Λουίς Σουάρες ζουν στη Λίβερπουλ τη φετινή σεζόν. Ο Ουρουγουανός σε ακόμη μία ποδοσφαιρική βραδιά εντυπωσίασε με τους «κόκκινους» και χάρισε με δύο προσωπικά του γκολ τη νίκη πρόκριση στην ομάδα του επί της Στόουκ στο Κάρλινγκ Καπ (2-1).

Η Στόουκ υποδεχόταν τους παίκτες του Κένι Νταλγκλίς εντός έδρας και πήρε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 1-0. Ο Σουάρες όμως που έχει γίνει μόνιμο σύνθημα στα χείλη των οπαδών της ομάδας του, πήρε για άλλη μια φορά το παιχνίδι πάνω του.

Με ένα πανέμορφο γκολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου και μία κεφαλιά στα τελειώματα του αγώνα ανάγκασε τα αγγλικά ΜΜΕ να του αποδώσουν για άλλη μία φορά τα εύσημα. Έφτασε έτσι τα 7 γκολ σε 12 ματς φέτος με τη Λίβερπουλ σε όλες τις διοργανώσεις.