Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2011

Γκολ και highlights από τα παιχνίδια στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας (video)

26/10/2011

Με τις αναμετρήσεις της 2ης φάσης συνεχίζεται το Κύπελλο Γερμανίας. Η Borussia Dortmund εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, μετά τη νίκη της με 2-0 απέναντι στην Dynamo Dresden. Με τέρμα του Aogo στο 111΄ το Hamburg επιβλήθηκε 2-1 της Eintracht Trier στην παράταση. Η Greuter Furth διέσυρε με 4-0 την Paderborn, ενώ η Hoffehheim προκρίθηκε εις βάρος της Koln καθώς επιβλήθηκε με 2-1.
Η Fortuna Dusseldorf άφησε εκτός συνέχειας την Munich 1860 παίρνοντας τη νίκη με 3-0. Η Augsburg δυσκολεύτηκε απέναντι στην RB Leipzig, αλλά πήρε την πρόκριση με 1-0, ενώ η Bochum είχε εύκολο έργο κόντρα στην Unterhaching. Τη διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκε η Gladbach για να κάμψει την αντίσταση της Heidenheim, με τις δύο ομάδες να μη σημειώνουν γκολ στην κανονική διάρκεια του αγώνα και την παράταση.