ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ

ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΗ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ

ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ

Παρασκευή, 22 Αυγούστου 2014

H Eυρωπη παιζει μπαλλα...

H Eυρωπη παιζει μπαλλα...

22/08/2014


Σέντρα σε Γερμανία, Ισπανία και Κύπρο αυτό το Σαββατοκύριακο, με την δράση να ξεκινά την Παρασκευή όμως στο Μόναχο και το μεγάλο ματς να γίνεται την Δευτέρα με το Σίτι - Λίβερπουλ. 

Με το Μπάγερν - Βόλφσμπουργκ το βράδυ της Παρασκευής ξεκινά το πρωτάθλημα στην Γερμανία, με την πρώτη αγωνιστική να έχει ένα σπουδαίο ματς, το Ντόρτμουντ - Λεβερκούζεν το Σάββατο.
Πρεμιέρα επίσης στην Ισπανία και στην Κύπρο, ενώ τα πρωταθλήματα σε Ιταλία και Τουρκία ξεκινούν την επόμενη εβδομάδα.
Ντέρμπι στην Ολλανδία με τον Άγιαξ να υποδέχεται την Αϊντχόφεν την Κυριακή, ενώ το μεγάλο ματς γίνεται την Δευτέρα στην Αγγλία, με την Λίβερπουλ να παίζει στην Μάντσεστερ με την Σίτι.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 ΑΓΓΛΙΑ

Premier League - 2η αγωνιστική





Σάββατο
Άστον Βίλα - Νιούκαστλ (14:45)
Τσέλσι - Λέστερ (17:00)
Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Χαμ
Σαουθάμπτον - Γουέστ Μπρομ
Σουόνσι - Μπέρνλι
Έβερτον - Άρσεναλ (19:30)
Κυριακή
Χαλ - Στόουκ (15:30)
Τότεναμ - ΚΠΡ
Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)
Δευτέρα
Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ (22:00)

ΙΣΠΑΝΙΑ

Primera Division - 1η αγωνιστική





Σάββατο
Μάλαγα - Μπιλμπάο (20:00)
Σεβίλλη - Βαλένθια (22:00)
Γρανάδα - Ντεπορτίβο
Αλμερία - Εσπανιόλ (00:00)
Κυριακή
Εϊμπάρ - Σοθιεδάδ (20:00)
Μπαρτσελόνα - Έλτσε (22:00)
Θέλτα - Χετάφε
Λεβάντε - Βιγιαρεάλ (00:00)
Δευτέρα
Ρεάλ - Κόρδοβα (21:00)
Ράγιο Βαγιεκάνο - Ατλέτικο (23:00)

 ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Bundesliga - 1η αγωνιστική





Παρασκευή
Μπάγερν - Βόλφσμπουργκ (21:30)
Σάββατο
Χόφενχαϊμ - Άουγκσμπουργκ (16:30)
Ανόβερο - Σάλκε
Χέρτα - Βέρντερ
Φρανκφούρτη - Φράιμπουργκ
Κολωνία - Αμβούργο
Ντόρτμουντ - Λεβερκούζεν (19:30)
Κυριακή
Πάντερμπορν - Μάιντς (16:30)
Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη (18:30)

 ΓΑΛΛΙΑ

Ligue 1 - 3η αγωνιστική




Παρασκευή
Εβιάν - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)
Σάββατο
Γκινγκάμπ - Μαρσέιγ (18:00)
Μπαστιά - Τουλούζ (21:00)
Λιλ - Λοριάν
Μονπελιέ - Μετς
Νις - Μπορντό
Ρεμς - Καέν
Κυριακή
Λιόν - Λανς (15:00)
Σεντ-Ετιέν - Ρεν (18:00)
Ναντ - Μονακό (22:00)

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Primeira Liga - 2η αγωνιστική




 
Παρασκευή
Γκιμαράες - Πεναφιέλ (22:00)
Σάββατο
Μαρίτιμο - Ακαντέμικα (19:00)
Πάσος Φερέιρα - Πόρτο (20:00)
Σπόρτινγκ - Αρόουκα (22:30)
Κυριακή
Μπελενένσες - Νασιονάλ (18:00)
Εστορίλ - Ρίο Άβε (19:00)
Σετούμπαλ - Ζιλ Βισέντε
Μποαβίστα - Μπενφίκα (21:30)
Δευτέρα
Μορεϊσένσε - Μπράγκα (22:00)

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Eredivisie - 3η αγωνιστική





Παρασκευή
Χεράκλες - Κάμπουρ (21:00)
Σάββατο
Βίλεμ - Άλκμααρ (19:30)
Χέρενφέν - Εξέλσιορ (20:45)
Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Ντόρντρεχτ (21:45)
Κυριακή
Τσβόλε - Φιτέσε (13:30)
Φέγενοορντ - Ουτρέχτη (15:30)
Μπρέντα - Τβέντε
Ντεν Χάαχ - Χρόνινχεν
Άγιαξ - Αϊντχόφεν (17:45)

 ΒΕΛΓΙΟ

Jupiler League - 5η αγωνιστική





Παρασκευή
Γκενκ - Γάνδη (21:30)
Σάββατο
Σταντάρ Λιέγης - Βέστερλο (19:00)
Ζούλτε Βάρεχεμ - Μουσκρόν (21:00)
Κόρτραϊκ - Οστάνδη
Λιρς - Σαρλερουά
Κυριακή
Άντερλεχτ - Βάασλαντ-Μπέβερεν (15:30)
Μέχελεν - Μπριζ (19:00)
Σέρκλ Μπριζ - Λόκερεν

 ΣΚΩΤΙΑ

Scottish Premier League - 4η αγωνιστική



Σάββατο
Ινβερνές - Σέλτικ (14:30)
Σεντ Τζόνστοουν - Αμπερντίν (17:00)
Σεντ Μίρεν - Νταντί
Πάτρικ Θισλ - Χάμιλτον
Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ
Νταντί Γιουνάιτεντ - Ρος Κάουντι

Κύπρος - 1η αγωνιστική





Σάββατο
Δόξα - Ερμής (17:00)
Εθνικός - Αγιά Νάπα (19:00)
Κυριακή
Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ (19:00)
Απόλλων - ΑΕΚ
24/09
Οθέλος - Ομόνοια (19:00)
ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση (19:00)


ALEX WEB RADIO/TV

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου